FermentoFlash Bira Kalitesi Analiz Cihazı

FermentoFlash

FermentoFlash, Funke Gerber firmasının uzun yıllardır sektörde bira kalitesinin belirlenmesi amacı ile kullanılan cihazıdır.

Sistem, hiçbir kimyasal madde ve sarf malzeme kullanmadan ve ön işlem yapmadan bira örneği üzerinden doğrudan ölçüm yapabilmektedir.

Ölçüm parametreleri ;

–      Alkol İçeriği

–      Extract (özüt)

–      Apparent Extract (gerçek özüt)

–      Maya Miktarı

–      Yoğunluk

–      Ozmotik Basınç

Çok küçük miktarda (10 ml) bira örneği sistem üzerindeki peristaltik pompa aracılığı ile ölçüm hücrelerine çekilir ve termal ölçü etkilerinden faydalanarak alkol miktarı (0.00-15.00 %), öz (0.00-10.00 %) ve yoğunluk (0.950-1.050 g/cm3) belirlenir. Söz konusu değerler dikkate alınarak mikroişlemci tarafından korelasyonlar ile gerçek öz, maya miktarı ve ozmotik basınç değerleri hesaplanır. Sistem tüm bu hesaplamaları 1 dakika içerisinde yaparak sonuçları ekranda ve istenirse yazıcı bağlantısı ile verir. Analiz edilmiş bira örneği cihazın arka tarafından atık borusu yardımı ile uzaklaştırılır.

Sonuçların tekrarlanabilirliği yüksek ve hassastır. Sistem hafızasında yer alan 18 adet bira örneğini analiz edebilir, ayrıca parametreleri belirli bir örnekleri ile kullanıcı tanımlı kalibrasyonlar siteme yüklenebilir.

Sistemin temizliği, ölçüm yapıldığı gibi örnek alma hortumunun deiyonize suya daldırılması ve menü üzerinden temizlik tuşuna basılarak gerçekleştirilir.

Sistem,
FermentoFlash Bira Analiz Cihazı, gerekli güç kabloları, termal yazıcı, yazıcı kağıdı, yazıcı bağlantı kabloları, bilgisayar yazılımı ve kablosu, kullanım kılavuzu ile set halindedir.

Sistem için gerek duyulabilecek tüm teknik servis ve bakım onarım hizmetleri TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi’ne sahip olan Teknik Servis birimimiz tarafından verilmektedir.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir