LactoFlash Süt Analiz Cihazı

lactoflash

Funke Gerber 2011 yılında, rekabetçi cihaz pazarında kendisine sağlam bir yer edinmek için LactoStar modelinden farklı olarak daha ekonomik özelliklerdeki LactoFlash ın üretimine başlamıştır.

Sistem, bir üst modelde olduğu gibi, hiçbir kimyasal madde ve sarf malzeme kullanmadan ve ön işlem yapmadan çiğ süt üzerinden doğrudan ölçüm yapabilmektedir.

Ölçüm parametreleri ;

–      Yağ

–      Yağsız Kuru Madde

–      Yoğunluk

–      Protein

–      Laktoz

–      Donma Noktası

 

Çok küçük miktarda (12-20 ml) süt örneği sistem üzerindeki peristaltik pompa aracılığı ile ölçüm hücrelerine çekilir ve termal ölçü etkilerinden faydalanarak hem yağ miktarı (0.00-15.00 %), hem de yağsız kuru madde içeriği ve bu iki parametre dikkate alınarak, örneğe ait protein, laktoz ve yoğunluk değerleri mikroişlemci tarafından korelasyonlar ile hesaplanır. Donma noktası, doğrulanmış ölçüm değerlerinden yola çıkılarak belirlenir ve sistem tüm bu hesaplamaları 1 dakika içerisinde yaparak sonuçları ekranda ya da opsiyonel yazıcı bağlantısı ile verir. Sonuçların tekrarlanabilirliği yüksek ve hassastır.Analiz edilmiş süt örneği cihazın arka tarafından atık borusu yardımı ile uzaklaştırılır.

Sistemin temizliği, ölçüm yapıldığı gibi örnek alma hortumunun temizlik çözeltisine daldırılması ve menü üzerinden temizlik tuşuna basılarak gerçekleştirilir.

Sistem her çeşit (inek, koyun, keçi, manda, …) çiğ süt için kullanılabilir. Gerektiğinde kullanıcı tarafından arzu edilen süt cinsi için kalibrasyon yapılabilir.

Sistem, LactoFlash Süt Analiz Cihazı, 500 ml temizlik çözeltisi, gerekli güç kabloları, bilgisayar yazılımı ve kablosu, kullanım kılavuzu ile set halindedir.

Talep edilmesi durumunda, termal yazıcısı ve bağlantı kabloları sisteme eklenebilir.

Sistem için gerek duyulabilecek tüm teknik servis ve bakım onarım hizmetleri TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi’ne sahip olan Teknik Servis birimimiz tarafından verilmektedir.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir